דמיינו את עצמכם יושבים ליד האח, הלהבה מקרינה על הקירות, אתם קוראים ספר, מתכרבלים בשמיכה ובזווית העין מרצדות הלהבות הכתומות וצליל העץ המתפצח מתפשט בסלון שלכם יחד עם החום המלטף והמרגיע…

בימים עברו לכולם היה אח ונעשה בו שימוש יומיומי לחימום, הפצת אור ואף בישול, במרוצת השנים וההתפתחות הטכנולוגית בחרו בני האדם לבשל ולהאיר בדרכים מודרניות יותר והפכו את הקמין לרהיט פונקציונאלי בחלל הבית.

fireplace1

 

הקמין פחות נפוץ בישראל החמימה, יחד עם זאת, קשה להתעלם מהפן העיצובי והאווירה המיוחדת שהוא מעניק לחלל. כיום אפשר לראות בהרבה בתים קמינים במגוון עיצובים, חומרים וטקסטורות מה שתורם לעיצוב הפנים של הבית. חלק מהקמינים מאפשרים ליהנות מאווירה רומנטית בכל ימות השנה, לא רק בחורף, ע"י הדלקת תאורה פנימית המאירה בעוצמה של להבה טבעית, אך ללא חום כלשהו.

fireplace2

 

בין אם הבית מעוצב בסגנון עתיק, סגנון כפרי או בסגנון מודרני, קיימים קמינים המתאימים לכל סגנון עיצובי.

ניתן לשתול קמין בנישות גבס למיניהן, לבנות בקיר מחופה באבן ועוד. מגוון הקמינים הוא רחב וקיים בצבעים שונים ובשלל צורות מרהיבות.

קמין בבית

 

התייעצנו עם בעל מקצוע לגבי המיקום והארובה

מיקום הארובה הוא קריטי בעת רכישת קמין. מיקום לא נכון של הארובה, יכול לגרום לכך שרוחות מאזור הגג ישיבו את העשן חזרה במורד הארובה ואל תוך הבית. כאמור, תכנון נכון של הארובה יביא לא רק לנידוף מוצלח של העשן הנפלט, אלא יחמם חדרים נוספים "על הדרך".

את הארובה מומלץ להעביר דרך חדר גדול ופתוח ככל הניתן, כיוון שהחום שנפלט ממנה יכול להיות חזק מאוד אם הקמין פועל במלוא העוצמה.

קמין בבית

 

מיקום הקמין בחלל הבית

מכיוון שהקמין, ובמיוחד קמין עץ, הוא כל כך דומיננטי ומושך תשומת לב, חשוב להחליט איפה למקם אותו בסלון שלכם. קמין מאבן רצוי להצמיד לאחד הקירות, כדי לשוות לו מראה של אח קלאסי מהסרטים…. עיצובים מודרניים יותר אפשר למקום במרכז החדר או אפילו בפינה, כמו רהיט לכל דבר.

fireplace5

 

כלים לבחירת קמין בעיצוב הבית

כשרוכשים קמין מומלץ לוודא כי הקמין בעל תו תקן, שהארובות תקניות וההתקנה תתבצע ע"י בעל מקצוע מוסמך.

 

קמין בבית

 

על מנת לבחור את הקמין המועדף, יש לקחת בחשבון מספר קריטריונים כגון סוג הבית-פרטי או משותף. אזור מגורים, גודל החלל שאותו אנו רוצים לחמם וכמובן להתאים לעיצוב הבית.

קמין בבית

 

מומלץ עוד בשלבי הבניה הראשונים לתכנן את מיקום הקמין ואת סוג החומר המוסק (נפט, סולר, עצים או גז). וזאת כדי לעשות הכנות מוקדמות לארובה עוד בשלב יציקת התקרה וכן הכנה לצנרת הנפט או הגז לפני הנחת הריצוף ולמקם אותה קרוב לקמין וקרוב לכלי קיבול החומר המוסק (מיכל נפט/צובר גז/ בלוני גז)

קמין בבית

 

אז שיהיה חורף חם ונעים.(בתקווה שיגיע אלינו מתי שהוא…)