על אף שרובנו היינו שמחים לגור בדירה גדולה ומרווחת, אין ספק כי לעיתים, בתקופות מסוימות בחיים, אנו נאלצים להתפשר על החלומות שלנו ולגור בדירה קטנה. בדרך כלל, מגורים בדירה קטנה משמעותם לא מעט פשרות והגבלות, בדגש על גודל הדירה וכמות הפריטים שניתן לאחסן בתוכה. אז אילו פתרונות אחסון עבור דירות קטנות קיימים בכל זאת, וכיצד נוכל לנצל באופן מקסימלי את השטח העומד לרשותנו? לפניכם מספר טיפים טובים לאחסנה נכונה, אשר יסייעו להקל משמעותית על החיים שלכם בדירה קטנה.

נצלו את הגובה של הדירה

כאשר אנו חיים בדירה קטנה, שטח הרצפה העומד לרשותנו הוא מצומצם ביותר. עם זאת, חשוב לזכור כי שטח אינו מורכב רק מהמטר הרבוע שלו, אלא גם מהגובה, או במילים אחרות: הנפח שלו. במרבית הבתים כמעט ולא נעשה שימוש בריהוט גבוה, אך למעשה, מדובר בטריק פשוט וקל מאוד ליישום. ניתן, למשל, לתלות מדפים על קירות הדירה, לעשות שימוש בהרבה ארונות צרים וגבוהים, לתלות את הטלוויזיות על הקירות ועוד. כל אלה יסייעו לנו לאחסן חפצים לגובה (בניגוד לאחסנה של חפצים לרוחב, על הרצפה), וכך למעשה יחסכו לנו באופן משמעותי במקום.

הבינו את חלל הדירה ותכננו היטב כיצד תשתמשו בו

עיצוב פנים הוא אחד הדברים החשובים ביותר שאנשים מפספסים בעת מעבר לדירה קטנה. על אף מה שנהוג לחשוב, לא מדובר בפריבילגיה מיוחדת, אלא בשלב חשוב שיש לבצע בכל דירה – ובדירות קטנות בפרט, וזאת על מנת שנוכל לייעל ולנצל את השטח העומד לרשותנו באופן המיטבי. לפני שאנו מתחילים במלאכת הריהוט עצמה, חשוב מאוד להכיר את חלל הדירה, להבין אותו ולתכנן היטב את האופן בו נשתמש בו. עניין זה יאפשר לנו לנצל כל פינה ופינה בדירה, וכמו כן לרכוש ריהוט המותאם למידות ולצרכים הספציפיים שלנו.

רכשו רהיטים אשר יכולים לשמש למגוון של צרכים שונים

על אף שרובנו התרגלנו לחשוב על כך שלכל רהיט מטרה ואופן שימוש אחרים, כיום ניתן למצוא מגוון רהיטים, אשר משמשים למעשה כשני פריטי ריהוט שונים. דוגמאות טובות לכך הן שולחן לסלון המכיל בתוכו גם מגירה, מיטות המכילות בתוכן מעין ארגז המשמש לאחסנה של מצעים, ארונות בגדים שעל הדלת שלהם מותקנת מראה  ועוד. כל אלה יאפשרו לנו לחסוך באופן משמעותי במקום ולשמור על הסדר ברחבי הדירה.

התמקדו בריהוט "חכם"

ריהוט הוא ללא ספק אחד הדברים שגוזלים הכי הרבה מקום משטח הדירה. מסיבה זו, בעת ריהוט הדירה, מומלץ להתמקד בריהוט "חכם" – כלומר כזה אשר יכול להתקפל, להיפתח או לשנות את צורתו כך שכאשר אנו לא משתמשים בו, הוא יהיה קטן יותר. שולחנות נפתחים, רהיטים מתקפלים ופריטי ריהוט נוספים בסגנון זה, יתפסו מעט מאוד שטח בדירה, אך ישמשו אותנו כפריטי ריהוט רגילים לכל דבר ועניין.