חדרי האמבטיה והשירותים הם חלל פונקציונלי חשוב בכל בית או דירה, מאחר והם משמשים אותנו באופן קבוע במהלך היום יום ומהווים מקום בו ניתן לקבל פרטיות, שקט ורוגע. לכן, מומלץ להקדיש זמן, מחשבה ומשאבים בתכנון ועיצוב אופטימלי של חדר האמבטיה והשירותים,בחירת ארונות לאמבטיה, כלים ואביזרים סניטריים, ריצוף, חיפוי, תאורה וכדומה. כל זאת, על מנת שימלאו את הצרכים והרצונות הספציפיים שלכם, יתאימו לסגנון העיצוב,הצבעים והטעם האישי שלכם ותהיה בהם אווירה נעימה ושלווה.כמו כן, מומלץ תמיד לקבל סיוע, טיפים והכוונה מאת אנשי מקצוע העוסקים בתחום בשוטף, שעברו הכשרה במסגרת לימודי עיצוב פנים ואדריכלות או קורס הום סטיילינג.

פרמטרים מרכזיים בעיצוב חדרי אמבטיה ושירותים

התאמה לצרכים האישיים: זהו אחד הגורמים החשובים ביותר שיש להביא בחשבון בעת עיצוב חדרי אמבטיה ושירותים. שכן, לכל אדם יש צרכים שונים והעדפות אישיות ומדובר בחללים בהם נעשה שימוש רב, אשר צריכים לשרת אתכם בצורה הטובה, הבטוחה והנוחה ביותר. כך, עליכם להבין ראשית האם חדר האמבטיה והשירותים מיועד לאורחים, לשימוש הילדים או ליחידת ההורים, האם אתם רוצים להתקין אמבטיה או מקלחון, האם צריך שיהיו בו ארונות לאמבטיה, האם אתם מעוניינים בשירותים תלויים או רגילים וכדומה.

התחשבות בשטח החדרים:זה הנתון הראשון שיש לבדוק כאשר מתחילים לתכנן ולעצב את חדר האמבטיה והשירותים, בין אם במסגרת תהליך שיפוץ או בנייה חדשה. לגודל החללים יש השלכה ישירה על ההחלטות העיצוביות שתדרשו לעשות, כאשר יש לשים לב לאלמנטים הקבועים כגון דלתות, חלונות, צנרת, חשמל ועוד. אם השטח העומד לרשותכם הוא בלתי מוגבל, תוכלו לעצב את חדר האמבטיה שיכיל שירותים, אמבטיה ומקלחון רחבים, אולם אם השטח הנתון הוא מוגבל,עליכם לבחור רק את חלק מהכלים או לבחור במידות קטנות יותר.

מקומות אחסון:עליכם להתאים את מקומות האחסון לפי הצרכים הספציפיים ולסדר גישה קלה ומהירה לפריטים ולמוצרים המאוחסנים בהם. כך לדוגמה, ארונות לאמבטיה הם מוצר שימושי, נגיש ויעיל, אותו ניתן להתאים לפי גודל החדר העומד לרשותכם ולבחור את הדגם, סגנון העיצוב והצבעים שאתם אוהבים. לאור הנגישות והנוחות של ארונות לאמבטיה, מומלץ לאחסן בהם את הפריטים בהם אתם משתמשים בתדירות גבוהה, כגון מגבות,סבונים, בשמים, קרמים, תרופות ועוד.

לימודי עיצוב מקצועיים

כפי שניתן לראות, תהליך העיצוב של חדרי אמבטיה ושירותים הוא מורכב, ארוך, דורש ירידה לפרטים, יסודיות ומצריך מומחיות, ידע מקצועי וניסיון מוכח בתחום. במכללת קונספט תוכלו לרכוש ידע נרחב בנושא, ללמוד את העקרונות החשובים, לקבל כלים מעשיים וטיפים מומלצים בתחום, במסגרת לימודי עיצוב פנים או לימודי הום סטיילינג ייחודיים ומעשירים. לקבלת מידע ופרטים נוספים אודות מסלולי הלימוד והקורסים הייחודיים והמעשירים של מכללת קונספט, הנכם מזומנים לפנות אלינו בכל עת.