יש משהו קסום במראה חמים ומיושן, מראה קלאסי אירופאי של פעם, כך שאין זה פלא שקיר לבנים אשר יוצר מראה שכזה נחשב כיום, לטרנד אטרקטיבי בעולם עיצוב הפנים. במקרים רבים, הבריקים בהם עושים שימוש ליצירת הקיר הוצאו מבתים באירופה לפני מאות שנים, מה שמחזק את המראה האותנטי והמדהים שאותו קיר לבנים או קיר בריקים יוצר.

עיצוב פנים עם בריקים

 

 

קצת על בריקים  

בריקים הם לבנים מחימר המשמשות לחיפוי אבן של קירות בתוך הבית ומחוצה לו. הלבנים הן חומר בנייה שנמצא בשימוש כבר אלפי שנים ונחשב לאחד מחומרי הבנייה העמידים והחזקים ביותר. הלבנים המקוריות עשויות מחרס, אך כיום ניתן להשיג אותן במגוון חומרים, צבעים וגדלים, כאשר תהליך האפייה שלהן מקנה להן את גם חוזקן וגם את האופי המיוחד שלהן.

עיצוב פנים עם בריקים

 

 

בריקים במגוון סגנונות

הטווח הרחב של עובי לבנה מאפשר לנו לעבוד איתם לצורך חיפוי קירות פנימיים או חיצוניים בעיצוב הבית.

בעיקרון הלבנים מתחלקות לשני סוגים מרכזיים – לבנים עתיקות מפירוק ולבנים בייצור חדש. הלבנים העתיקות למעשה מפורקות מאתרים שונים כמו בתים עתיקים וטירות באירופה ומיובאות לארץ.

עיצוב פנים עם בריקים

יש לקחת בחשבון שאם אתם מעוניינים בתחושה המלכותית שמלווה את הלבנים ובעבודת המיון הקפדנית שלהן המחיר יהיה מעט גבוה יותר בגלל עלות היבוא והטיפול הדרוש. את הלבנים החדשות ניתן לייצר במגוון רחב של צבעים, טקסטורות, סגנונות וגדלים וכן ניתן לעבד אותן כך שיראו מיושנות ויקנו לחלל את התחושה העשירה שנלווית למראה הזה. לבריקים יש יתרונות רבים, מלבד שדרוג מראה המבנה, העובי השונה והיותם חומר קשה מאפשרים בידוד מפני רעש וטמפרטורה.

brick-walls_4

היתרון במגוון הגדול שקיים כיום הוא שאין הגבלה לעיצוב שניתן לעשות בהם – החיפוי אפשרי הן בבתים פרטיים והן בעסקים. ומגיעים לא רק בצבעים או בגדלים שונים, אלא ניתן לעשות חיפוי במגוון צורות על גבי הקיר עצמו, כדי ליצור חיפוי אבן ייחודי ומרשים שתורם לעיצוב הבית.

עיצוב פנים עם בריקים

 

 

טיפים עיצוביים

בגלל המגוון הרחב שקיים בתחום, חשוב להגדיר מהו הסגנון שאתם מחפשים ואיזו אווירה אתם רוצים ליצור בחלל – למראה אותנטי ועשיר מומלץ לבחור בלבנים עתיקות מפירוק, למראה כפרי וביתי תוכלו לשלב לבנים בגוונים חמים ובהירים ולמראה מודרני מומלץ לבחור בלבנים לבנות.

עיצוב פנים עם בריקים

 

העיצוב עם לבנים מכניס למעשה את החוץ פנימה ויוצר אווירה חמה, שלווה ורכה.

האביזרים אותם נשלב עם קיר הלבנים יקבעו את הסגנון והאווירה שתיווצר בחלל, לדוגמא, אם נשלב אביזרים מודרנים וצבעוניים נקבל מראה מודרני יותר, מאשר שילוב אביזרים מחומרים טבעיים ובגוונים טבעיים, אשר יצרו מראה כפרי.

עיצוב פנים עם בריקים

 

 

המינון כן חשוב

רצוי לצפות בלבנים רק קיר אחד או אזור מסוים  ולא חלל שלם מאחר וזה יקטין את החלל ויגרום לתחושת צפיפות ומחנק.

עיצוב פנים עם בריקים

 

 

כמה זה יעלה לכם?

מחירי הלבנים נעים בין 200-400 ש"ח בממוצע למ"ר, כאשר המחיר תלוי בסוג הלבנים וגודלם. כמובן שכאשר רוכשים כמות גדולה המחיר למ"ר יהיה זול יותר.

עיצוב פנים עם בריקים

 

 

התקנת הבריקים

כדי להתקין לבנים על קיר קיים, מתחילים מניקוי הקיר משאריות צבע ישן ומהסרת הפאנל שבחלקו התחתון. לאחר מכן מוודאים שהקו ממנו מתחילים את ההתקנה הוא ישר ואז מתחילים את בניית הקיר מהרצפה כלפי מעלה.

עיצוב פנים עם בריקים

 

 

מחירון התקנה

מחיר להתקנת לבנים נע בין 200-300 ש"ח למ"ר בממוצע. עבור חיפוי אלמנטים מיוחדים כמו עמודים או אזורים קטנים יותר תהיה תוספת של בין 50-150 למטר אורך,  בגלל שאלה דורשים עבודה מאד מדויקת וחיתוכים רבים יותר של חומר הגלם.

brick-walls_11

ניתן לשלב גם בחדר השינה, רצוי בקיר האחורי.

brick-walls_12

שילוב בריקים עם טיח "לא גמור".

עיצוב פנים עם בריקים

מראה אירופאי חמים, אבנים מעט שבורות, חוסר סימטריה.

עיצוב פנים עם בריקים

שילוב לבנים בעיצוב חדר הרחצה, בחירת לבנים לבנות למראה נקי ורך.

עיצוב פנים עם בריקים

עיצוב הבית עם לבנים לבנות, שמירה על מראה כפרי עם תיבול מודרני.

עיצוב פנים עם בריקים

[ngg_images source="galleries" container_ids="258" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="240" thumbnail_height="160" thumbnail_crop="1" images_per_page="20" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="1" slideshow_link_text="[Show slideshow]" ngg_triggers_display="never" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]