באירופה, עיצוב עם קורות עץ נחשב לשגרתי, שכיח ומתאים לנוף המקומי. בישראל, על אף הווריאציות הרבות שניתן לעצב באמצעות קורות העץ, זה לא ממש חדר לתרבות העיצוב.

למה כדאי להדגיש את הקורות, וכיצד עושים זאת בצורה נכונה? הנה כמה דוגמאות מרהיבות לתקרות עם נוכחות.

באמצעות הקורות אפשר ליצור מראה כפרי או מראה מודרני זה תלוי בצבעי הקורות ובקומפוזיציה שיוצרים.

לא תמיד נכון להסתיר את תשתיות הבית: את הצינורות, חוטי החשמל ובטח שלא את קורות התקרה שתורמות באופן ניכר לאווירה הייחודית בחלל.

את קורות העץ ניתן להתקין על תקרה שטוחה או משופעת, וכן ניתן לתלות על הקורות מנורות או שנדלירים ליצירת אווירה נעימה או רומנטית, להשאיר קורות מפלדה או קורות מבטון למראה תעשייתי ושיקי יותר.

ביום ניתן למצוא גם קורות דמויות עץ העשויות למעשה בחומרים פלסטיים קשיחים ומורכבים שניתן לצבוע אותם בגוונים שונים והם המעניקים לחלל את האווירה המדויקת שחיפשנו.

 

את קורות העץ נהוג לשלב בחללים ציבוריים כמו הסלון או המטבח שבדרך כלל בהם ניתן ליצור תיקרה גבוהה יותר, אבל בהחלט אפשר לשלב גם בחדרי שינה וליצור מראה קסום ומרענן.

[ngg_images source="galleries" container_ids="236" display_type="photocrati-nextgen_pro_horizontal_filmstrip" image_crop="0" image_pan="1" show_playback_controls="1" show_captions="0" caption_class="caption_overlay_bottom" caption_height="70" aspect_ratio="1" width="100" width_unit="%" transition="fade" transition_speed="1" slideshow_speed="5" border_size="0" border_color="#ffffff" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" ngg_triggers_display="always" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]