רוצה להתקבל לתקשורת חזותית בשנקר? בצלאל? HIT? לא יודע מאיפה להתחיל? איך ליצור תיק עבודות מיוחד? איך להגיע מוכן לבחינות הכניסה? המכינה לתקשורת חזותית בקונספט תלווה אותך עד הקבלה.

רוצים לקבל סילבוס מלא? מלאו את המייל שלכם פה וזה ישלח אליכם אוטומטית  השם תקשורת חזותית הוא למעשה השם החדש למה שנקרא פעם עיצוב גרפי.

  כתוצאה מההתפתחות הטכנולוגית כבש תחום התקשורת החזותית את הבימה המרכזית בעולם העיצוב והוא מהווה היום מקצוע משמעותי בסביבתנו.

  תקשורת חזותית למעשה היא תקשורת הנעשית באמצעים חזותיים כלשהם וללא צורך בהסברים נרחבים ובמילים.

  תקשורת חזותית זהו תחום רחב ביותר, אם יהיה זה עיצוב ספר, עיצוב אתר אינטרנט, איור, מסע פרסום או אריזה לערוץ טלוויזיה, כל עיצוב לדפוס (מגזינים, פלאיירים, עיצוב אריזות, תדמית חברה, מיתוג, עיצוב מגזינים, עיתונים, כרזות וכו'), עיצוב משחקים, עיצוב אפליקציות ועוד, בבסיסה של היצירה נמצא תמיד מעצב אשר התמחה בתקשורת חזותית.

  לרוב, הלימודים באקדמיות מתחילים כלימודים כלליים של יסודות העיצוב והתקשורת החזותית

  במהלך השנים ג' ו-ד' תכנית הלימודים היא גמישה ואישית. כל סטודנט בוחר אם להתמחות בתחום מסוים או לעסוק במספר תחומים באופן רחב ומגוון יותר. הסטודנטים יכולים להתמקד באחד מתחומי הידע שהמחלקה עוסקת בהם: עיצוב גרפי וטיפוגרפי, עיצוב אינטראקטיבי, איור, עיצוב לפרסום או עיצוב בתנועה. ולחלופין, הם יכולים לבחור לשלב בין שני תחומים או יותר.

  בלימודיהם במחלקה מתנסים הסטודנטים בטכניקות מסורתיות לצד עשייה בקדמת הטכנולוגיה. הקשר שבין היד הרושמת, הנוגעת בחומר, והממשק העתידני הטכנולוגי, הוא אחד מעקרונות היסוד של המחלקה.

  בארץ ניתן ללמוד את מקצוע התקשורת החזותית לתואר ראשון במוסדות הבאים:

  • אקדמיה בצלאל בירושלים
  • שנקר
  • HIT
  • האקדמיה לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה
  • מכללת הדסה בי"ם
  • מכללת ספיר