רוצה להתקבל לעיצוב תעשייתי בשנקר? בצלאל? HIT? לא יודע מאיפה להתחיל? איך ליצור תיק עבודות מיוחד? איך להגיע מוכן לבחינות הכניסה? המכינה לעיצוב תעשייתי בקונספט תלווה אותך עד הקבלה.

רוצים לקבל סילבוס מלא? מלאו את המייל שלכם פה וזה ישלח אליכם אוטומטית  עיצוב תעשייתי מבוסס קודם כל על היגיון בריא, חושים מחודדים וכישרון יצרני. המתעניינים בתחום זה צריכים להיות בעלי חתירה לחדשנות ואהבת האדם המולידה מוצרים אשר מקדמים את האנושות.

  עיצוב תעשייתי הוא תחום מקצועי העוסק ביצירה ובפיתוח מוצרים המיוצרים באופן סדרתי במפעל (בית חרושת). תחילתו של עיצוב זה מתאפיין בתהליך של מחקר, חשיבה קונספטואלית, חדשנות רעיונית, אפיון צורני, פיתוח ותכנון, ועד לבקרה של תהליכי הייצור, השיווק, המכירה והשימוש של המוצר.

  ישנם מעצבים תעשייתיים העוסקים בהשבחה תפקודית או אסתטית של מוצרים.

  עיצוב המוצר הוא תחום בעיצוב תעשייתי אשר מתמקד במוצרים בלבד, לאו דוקא בסדרות גדולות וייצור תעשייתי.

  מעצב תעשייתי צריך לשלוט בשדות ידע נרחבים כגון: הנדסה, תכונות חומרים, אמנות ועיצוב – בעבר ובזמננו, היסטוריה, היבטים ארגונומיים, פסיכולוגיים, חברתיים, תרבותיים וכיוצא בזה.

  מרבית המעצבים אשר נמשכים ללמוד עיצוב תעשייתי הם בעלי רעיונות מקוריים שהיו רוצים לפתח, בעלי גישה טכנית והתעניינות במחקר ופיתוח.

  עבודתו של המעצב התעשייתי מהותית ביותר, מאחר שביכולתו לשנות חיי אדם. מעצבים תעשייתיים עוסקים כיום בעיצוב מוצרים, החל במברשת שיניים, כלי מטבח, רהיטים, דרך גופי תאורה, מכשירים רפואיים, אופניים, וכלה בכלי רכב, מטוסים וספינות, כאשר עליהם להתחשב באסתטיקה, שמישות, הנדסת האנוש ושיווק המוצר.

  לימודי עיצוב תעשייתי משלבים לימודים טכניים לצד לימודים קונספטואליים, המכשירים את המעצב לחשוב באופן מלא על פיתוח ועיצוב מוצר איכותי לשוק בסדרות קטנות או גדולות.

  כמו כן, לומד הסטודנט שימוש בתוכנות רלוונטיות המאפשרות להראות דוגמאות ללקוח ולשלוח מוצרים לייצור מדויק.

  בארץ ניתן ללמוד עיצוב תעשייתי לתואר ראשון במוסדות הבאים:

  • שנקר
  • אקדמיה בצלאל בירושלים
  • מכללת הדסה בירושלים
  • מכללת HIT
  • סמינר הקיבוצים