הטכניון – מכון טכנולוגי לישראל הוא אוניברסיטת מחקר בחיפה המתמקדת בהנדסה ובמדעים מדויקים ומלמדת גם רפואה וארכיטקטורה. הקמפוס הראשי של הטכניון נמצא בנווה שאנן.

הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים של הטכניון בחיפה נוסדה בשנת 1924, עם הקמתו של הטכניון, והיא עוסקת בהכשרה של אדריכלים, אדריכלי נוף, מתכנני ערים ואזורים, מעצבי פנים, ומעצבים תעשייתיים.

הלימודים בטכניון ברמה גבוהה ולצורך קבלה ללימודים צריך עמוד בתנאי המוסד ולהתכונן לבחינות הכניסה.

לימודי תואר ראשון באדריכלות נמשכים חמש שנים. כיום ניתן להמשיך בטכניון ללימודי תואר שני ושלישי באדריכלות.

המסלול לתואר שני בתכנון ערים ואזורים נוסד בשנת 1970.

המסלול לאדריכלות נוף נוסד בשנת 1975, והוא היחיד בישראל המעניק תואר ראשון בתחום זה. משך הלימודים ארבע שנים.

המסלול לתואר שני בעיצוב תעשייתי החל לפעול בשנת 1994.

הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים נוסדה בשנת 1924, כאשר הטכניון פתח לראשונה שעריו, ועד היום היא משמשת מסגרת ייחודית להכשרה מקצועית של אדריכלים, אדריכלי נוף, מתכנני ערים ואזורים מעצבים תעשייתיים ושל חוקרים בתחומים אלה. כיום נלמדים בפקולטה המקצועות הבאים: ארכיטקטורה ואדריכלות נוף – בלימודי הסמכה; ארכיטקטורה ובינוי ערים, תכנון ערים ואזורים ועיצוב תעשייתי – בלימודי מוסמכים.

הייעוד של הפקולטה הוא להכשיר אנשי מקצוע, שבצד היותם בעלי כישורים טכנולוגיים ויצירתיים, יהיו גם בעלי מודעות גבוהה לערכי התרבות, הסביבה ולצורכי החברה. על כן, תכנית הלימודים מדגישה לא רק את ההיבטים העיצוביים של האדריכלות ואדריכלות הנוף, אלא גם את ההיבטים הסביבתיים, החברתיים – תרבותיים, הכלכליים, הפסיכולוגיים והמשפטיים הקשורים בהתערבות האדם בסביבה הפיזית.

אם כי הטכניון ידוע בנטייתו ללימוד טכני יותר מאשר קונספטואלי.

החל משנת הלימודים תשע"ו, תציע הפקולטה לארכיטקטורה ובנוי ערים בטכניון תכנית לימודים חדשה ועדכנית לתואר כפול בארכיטקטורה. תכנית הלימודים הותיקה והמובילה בארץ מותאמת לצרכים של המאה ה-21, ומאמצת סטנדרטים בינלאומיים גבוהים בתכנים ובמבנה חדשים. התכנית החדשה תופעל לכל הסטודנטים שיתחילו את לימודיהם בשנה הבאה (תשע"ו) ותאפשר מעבר אליה גם לסטודנטים הלומדים במסלול היום.

 

בדוק התאמתך לטכניון

 

מכינה לטכניון

מכינה לחוג באדריכלות של הטכניון מיועדת להכשיר את הסטודנטים למבחני הכניסה בטכניון, נפתור וננתח מבחנים קודמים שנתנו בטכניון וכן נתכונן לראיון האישי כפי שמקובל בחוג זה.

 

למידע מורחב יותר על המכינה לחצו כאן