כאן תלמדו שהסוד בתכנון אדריכלי ועיצובי מוצלח טמון, קודם כל, בחקירה ובחיפוש: בלמידה על נפש האדם, בהכרת התרבות שלו, ובידיעת הסביבה הגיאוגרפית, האקלימית והחברתית. בבית הספר תכירו את היצירות הגדולות של האדריכלות, מיוון העתיקה ועד מנהטן ודובאי; ותתוודעו לעקרונות המנחים אדריכלים כבר 2,000 שנה, ודנים בפרופורציות, שימושיות ופשטות. במקביל, תיחשפו לחידושים הטכנולוגיים בענף הבנייה, שמאפשרים פריצות דרך חברתיות, תכנוניות וסגנוניות ביצירת מבנים מעבר לכל דמיון.

הלימודים באוניברסיטת ת"א ברמה גבוהה ולצורך קבלה ללימודים צריך עמוד בתנאי המוסד ולהתכונן לבחינות הכניסה.

לימודי אדריכלות לתואר ראשון באוניברסיטת תל אביב נמשכים חמש שנים, וכוללים קורסים אקדמיים רחבי יריעה ומאתגרים, לצד הזדמנויות רבות להתנסות בעבודה מעשית ויצירתית. הלימודים העיוניים והמעשיים באדריכלות יעניקו לכם את הידע הנדרש לתכנון ועיצוב מבנים – ובנוסף לכך, תלמדו מבחר נושאים ממדעי החברה, הרוח והאמנויות, כדי להבין טוב יותר את הדרך לבנייה נכונה מבחינה חברתית וסביבתית וגם את הלקוחות, המשתמשים והשופטים של המבנים שתבנו – הלא הם בני האדם. כמו כן, כוללת התכנית חטיבת לימודי הנדסה, מדעים מדויקים וטכנולוגיה.

כל תלמיד משובץ בכיתת סטודיו, הכוללת ציוד עבודה מתאים לכל סטודנט. במהלך לימודי אדריכלות בחוג הסטודנטים מנסים את כוחם בתכנון פרויקטים אדריכליים בהנחיה של שני אדריכלים מנוסים וכן זוכים בליווי תומך של סגל ההוראה במשך כל לימודי התואר. בבית הספר תמצאו גם ספריה עם אוסף ספרים גדול בנושאי אדריכלות, מעבדת מחשבים ברמה גבוהה ותוכנות עדכניות, מעבדה דיגיטלית עם הציוד העכשווי ביותר בתחום הדיגיטציה וסדנה לעבודות עץ. בנוסף, במהלך הלימודים תשתתפו בסיורים וסמינרים לימודיים ברחבי ישראל, כדי להכיר מקרוב דוגמאות וסוגים שונים של אדריכלות.

עם תום חובותיכם במסגרת תואר ראשון באדריכלות באוניברסיטת תל אביב, תוכלו להשתלב במגוון תחומים – אדריכלות, תכנון ערים, עיצוב פנים וחוץ; כמו כן, תוכלו להמשיך ללימודי תואר שני באדריכלות, או להשתלב בצוותי הוראה במכוני לימוד שונים, ובאגפים ומחלקות המוקדשים לתכנון בשירות הציבורי.

 

מלגות

ציון ההתאמה שלך גבוה מ – 720? הינך זכאי/ת למענק הצטיינות

 

בדוק התאמתך לאוניברסיטת תל אביב

 

 מכינה לאוניברסיטת ת"א

מכינה לחוג באדריכלות של אוניברסיטת ת"א מיועדת להכשיר את הסטודנטים למבחני הכניסה באוניברסיטה, נפתור וננתח מבחנים קודמים שנתנו באוניברסיטה וכן נתכונן לראיון האישי כפי שמקובל בחוג זה.

למידע מורחב יותר על המכינה לחצו כאן