תחום לימודי העיצוב היה מאז ומתמיד תחום מאוד נחשק ובשנים האחרונות אף יותר. לאורך הזמן הרחיב תחום העיצוב את אופקיו מעבר למקצועות העיצוב הסטנדרטיים ונכנס לעוד תחומים בחיים. בעולם בכלל ובישראל בפרט הבינו כי בכל תחום שהוא, במידה ורוצים לשדרג את התוצאה הסופית, כדאי להיעזר בסגולותיו המקצועיות וכישרונו האישי של מעצב. 

 

סקרנו עבורכם את 5 מקצועות העיצוב הנחשקים ביותר בשוק: 

 

עיצוב אופנה  

 

קורס עיצוב אופנה הוא אחד הקורסים הותיקים והנדרשים. בין אם אתם לפני לימודי תואר ובין אם אתם אחרי ומעוניינים לרכוש מקצוע, ניתן ללמוד עיצוב אופנה גם כתואר אקדמאי וגם כלימודי תעודה. בוגרי המסלולים לעיצוב אופנה לרוב מקימים עסק משלהם, בשל כך, חשוב שמסלול הלימודים שאותו אתם בוחרים יכלול קורסים בלימודי ניהול. הרי שמעבר לכישרון ולתשוקה שלכם לעולם האופנה, חשוב שתרכשו אלמנטים בסיסיים באיך לנהל עסק, במטרה לבנות מודל שיאפשר לכם להביא לאור את הרעיונות שלכם, אבל גם להרוויח כסף. 

עיצוב ואדריכלות פנים

 

 בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים נעזרים בשירותים של מעצב פנים, גם אם מדובר ברכישת דירה מקבלן. היתרון של תהליך בנייה או שיפוץ שמתבצע עם מעצב פנים הוא היכולת למקסם את השטח שנבנה. בישראל וגם בשאר העולם, עם השנים, בונים דירות ובתים שהחלל שלהם קטן יותר, מה שמצריך המון יצירתיות וגם ידע מקצועי בשביל למקסם חללים שכאלה. מעצב הפנים, מעבר ליכולותיו ליצור חללים אסתטיים ונעימים יותר לעיין, הוא בעל היכולת המקצועית לענות לצרכים שלכם מא' ועד ת'. גם במקצוע זה יש ערך מוסף לאדריכל עם תעודה גם של לימודי ניהול. לרוב ינהל האדריכל את כלל תהליך השיפוץ/בנייה מול הקבלן וצוותו, יבצע משא ומתן על רכישת הציוד וילווה את התהליך לאורך כל הדרך. על כן, עיצוב פנים הוא תחום לימוד מבוקש מאוד.

הום סטיילינג 

 

מדובר במקצוע שיותר ויותר אנשים מתחום העיצוב גם מבחוץ מתחילים להתעניין בו. הדעה הרווחת היא שלא תמיד צריך להשתמש בשירותי מעצב פנים, אם מעוניינים לשדרג מראה חיצוני שלא תמיד כלול בשבירת קירות ושינוי תכנון החדרים. מי שמתמחה בהום סטיילינג מלווה את הדיירים בסיבוב קניות לרכישת אביזרים לפי התקציב והצרכים של בעלי הבית. גם פה, לימודי ניהול בשילוב לימודי הום סטיילינג חשובים. היכולות שרוכשים בלימודי ניהול בכל הקשור לניהול תקציבי נכון וחכם, רלוונטי ומתאים פה. אגב, הום סטיילינג משמש גם בעלי עסקים בשדרוג משרדים, ומשמש גם בעלי חנויות בהלבשה של החלל שקיים לרשות החנות. מדובר במקצוע עם אפיקים רבים. 

עיצוב והפקת אירועים

 

על פניו משתמע שזה מקצוע מרתק ומהנה ביותר. ואכן זה כך, רק שמדובר במקצוע מורכב מעבר למה שנראה בפני השטח. מעבר לתוכן, הפקת אירוע כוללת לקיחת אחריות וניהול לוגיסטי של כלל התחומים הרלוונטיים עוד הרבה לפני שהאירוע עצמו מתקיים. לימודי עיצוב האירועים והפקת האירועים כוללים גם לימודי ניהול. הקורסים בניהול מקנים את היכולות הייחודיות שנדרשות למנהל אירועים, שמנהל למעשה מספר תחומים בו זמנית, כולם קשורים לאירוע עליו הוא אמון. בנוסף, מנהל האירועים חייב להיות בעל יכולות של חשיבה מחוץ לקופסא ויצירתיות, לצורך התמודדות עם מצבים יוצאי דופן במהלך האירוע עצמו. 

סטיילינג מקצועי

 

 לאחרונה המקצוע הזה קיבל פוש רציני בתחום, מאז שיש שפע גדול כל כך של מותגים ובגדים, והאפשרויות הפכו להיות בלתי מוגבלות וגם נגישות מבחינה כלכלית. לזה מצטרף עולם הרכישות באינטרנט, היכולת לזפזפ בין עמודים באתר ולרכוש בחמש דקות בגדים שבמידה ולא מתאימים ניתן גם להחזיר אותם בתהליך מאוד פשוט. מי שמתמחה בסטיילינג עובד עם אנשים פרטיים וגם עם דמויות ציבוריות מסייע להם לקבל את ההחלטות הנכונות בנוגע למה שהם לובשים, מה הכי מתאים להם מבחינת מבנה הגוף שלהם. מעבר להלבשה עצמה, לליווי בחנויות, יש הרבה סטייליסטים שמסייעים מאחורי הקלעים לאתרים אינטרנטיים ויוצרים שאלונים שעוזרים למי שמעוניין לרכוש להבין מה הכי מתאים לו, על פי שאלון קצר שכולל סגנון אישי, מבנה גוף ומידות פועל. המטרה, חווית הרוכשים הופכת להיות איכותית ויעילה יותר, כאשר מבוצע הסינון הראשוני ולכן הסיכוי שיבצעו בסופו של דבר את תהליך הרכישה עולה. 

 

עולמות העיצוב מרתקים, מי שהבוחר להיות חלק מהם, חשוב שיזכור, לימודי ניהול בשילוב לימודי עיצוב הם המפתח להצלחה.