קיימים לא מעט עקרונות שיכולים להפוך את הסביבה שלנו, הבית שלנו או מקום העבודה, למעוצבים במיוחד. אבל הכלל שאנחנו הכי אוהבים הוא פשוט – לחשוב מחוץ לקופסא. וכדי להדגים כיצד חשיבה מחוץ לקופסא יכולה ליצור קונספט מעניין ומושך נראה כיצד להפוך סולם רגיל ופשוט לפריט עיצוב. ולא סתמי כי אם רב שימושי.

משנים את הפונקציה של הסולם

אם נרצה לשלב את הסולם כפריט עיצובי, נוכל להתייחס אליו כפריט פונקציונלי אך לא במובן השגרתי. כלומר, אנו לוקחים אותו ומביטים בו מזווית רעננה. למשל, נניח שאנו רוצים להוסיף מדפים לחדר. כונניות שתוכלנה לשמש אותנו כדי להציג לראווה חפצים שונים, חפצי נוי, קישוטים, אולי אוסף של בובות או אגרטלים עם פרחים, ראו כיצד נשיג זאת בקלות. כל מה שצריך אלה משטחי עץ ארוכים בעובי שמתחשק. כעת, פותחים את פותחים את רגלי הסולם ועל גבי כל שני שלבים מקבילים, מניחים את הפלטה דמוית המדף. כלומר, קיבלנו בעצם מדפים יש מאין. אם רוצים להשקיע יותר ומאמינים כי עיצוב פנים הוא תולדה של מקוריות וגם של צבע, אפשר לצבוע את המדפים בגוון רצוי או בכמה גוונים צבעוניים.

מתלה ומסגרת לציורים או צילומים

אם ניקח סולם רגיל ופשוט ונרצה להסב אותו למפגן יצירתי מעוצב, נוכל להתייחס אליו בצורה אחרת. כאשר הוא סגור, אפשר לראות כל אחד מהשלבים שלו בתור מתלה-מסגרת מעניין. ניתן להצמיד לשלבים השונים תמונות, כאשר גוף הסולם משמש להם מעין מסגרת. ניתן לתלות לראווה באופן כזה ציורים שציירנו בעצמנו או הדפסים שצילמנו. מעצבים שבקיאים בפוטושופ יכולים ליצור עיבודים מרהיבים מאוד בקלות. אפילו הציורים שהביאו ילדים מהגן ייראו בצורה כזאת אחרת לגמרי. גם פוסטרים של סרטים ישנים יוכלו להפוך כך למפגן מרשים של עיצוב מלהיב.

והופ – הסולם הופך לארון פתוח מעוצב

אם יש לכם סולם עץ שלא נמצא בשימוש, תוכלו להפוך אותו לארוך פתוח מעוצב. מפרקים את שני הרגליים של הסולם ומעמידים אותם, האחד מול השני. את שני החלקים הצרים של הסולם (שני הקודקודים) מחברים יחד בעזרת מוט או קרש עץ, בעזרת דבק או ברגים. על גבי המוט ניתן להשחיל קולבים והרי לנו ארון פתוח. זהו פריט מעוצב שתואם לטרנד הרהיטים הקלילים והמיוחדים.

מתלה מעוצב למגבות רחצה

אם רוצים להפוך את הסולם לפריט אחר לגמרי, נוכל להסתכל עליו כמתלה הרצוי לנו. למשל, ניתן להציב אותו בחדר הרחצה ולהשתמש בו כתחליף למתלה מגבות סטנדרטי. לצורך כך נשתמש לא בדגם מעץ שלחות לא עושה עימו חסד. עדיף דגם מאלומיניום לא מחליד. ועוד חלופה – אם אתם אוהבים מגזינים, של עיצוב פנים או אחרים, ניתן לתלות עליו מגזינים או עיתונים. הצבעוניות שלהם ביחד עם המראה המקורי מאוד מרעננים ושווים ביותר, אפילו בסלון.